Што велат другите

Што велат другите врска Насловни видеоснимки

Видеоповик со титлови со здравствен работник

Аудиолозите користат Konnekt Титлови за видеофон за телездравство

Ние честитаме Konnekt за работата што сте ја направиле на Насоките и исто така придонесот што Konnekt има направено во текот на неколку години на правичен дизајн на телекомуникациските решенија.
- Д-р Кеван Пентер, Телстра - Програма за пристапни телекомуникации.

(Сликата е прикажана со мал видео прозорец само за илустрација)

Теле-аудиологија: Прочитајте за 2022 година Насоки за телездравствена аудиологија.

Konnekt Титлови на видеофон: титлови одблиску

Промена на животот за Родни (Обединето Кралство)

Само сакав да ве известам за огромната разлика што ја направи во целиот наш живот.

Колку огромна разлика! Врската е моментална, јасноста на сликата е навистина добра - и бидејќи Родни е длабоко глув, титлите се неверојатна помош.

Родни е толку јасен разликата што ја направи е неверојатна!

- Дороти (сопруга), Англија.

Кликнете за да прочитате повеќе

Многу јасно

Видеофонот со титлови е совршен за мене многу јасно, моите деца мислат дека е навистина добар, исто така би им препорачал на другите луѓе со оштетен слух, благодарам Des

- Дезмонд С (64), Куорн, Јужна Австралија (Konnekt-Учесник во програмата „Telstra Captioning Videophone“).

Марта и Џек разговараат лице в лице преку Skype со титлови

Виртуелни посети со титлови – Њујорк

Каков прекрасен ден имавме… тоа е речиси како да ја посетив собата на мојот сопруг во домот за стари лица… имавме виртуелен појадок, ручек и вечера заедно. Него го посетија некои негови пријатели и можев да му се заблагодарам на персоналот што дојде во неговата соба. Сакам да се јавам и да видам дека тој седи мирно, што ми го прави денот помирен... ВИ БЛАГОДАРАМ за овој прекрасен подарок за време на оваа инаку стресна пандемија. Ги надмина моите очекувања.

- Марта Фримен, Њујорк, Соединетите Американски Држави

Ми ја спаси сланината

Ми кажа еден пријател доктор пред неколку години дека сум област на катастрофа.

Мислев дека тоа е малку дебело, но во последно време почнав да мислам дека можеби беше во право.

 

Вечерва се распадна спој на задниот дел од мојот биде и водата почна да лее насекаде. Моите слаби раце не можеа да го вратат заедно и стоев во с and повеќе вода. На крајот. Не добив одговор кога постојано ringвонев на emergencyвончето за итни случаи, се сетив каде кутијата со вода беше веднаш пред мојата врата. Исклучи и водата почна да се повлекува, но капеше надолу низ таванот на единицата одоздола. Половина час откако почнав да сигнализирам дека ми треба помош, се појави некој велејќи дека таа спиела и мора да се облече.

Имав желба да ја прашам дали е сигурна дека се сеќава на прстените за уши, но не успеа. Некој стапи во контакт со управителот на пензионерскиот комплекс во кој живеам и таа испрати водоинсталатер кој само сега, скоро во 1 часот по полноќ, замина, откако ја поправи грешката што го предизвика проблемот.

Сè уште гушам на многу влажен тепих. Сега ќе си легнам

Откако ќе го дадам мојот Konnekt тапкање за одобрување за повторно зачувување на мојата сланина.

Исто така, јас не сум рано спијам.

Без сомнение утрешниот ден повторно ќе донесе орди помошници и големи трошоци.

 

Не го задржувајте здивот пред следната возбудлива епизода.

Жаки Б., Клермонт ТАС.

Испратено од пошта за Windows

Го гледа семејството ширум светот за време на СОВИД

Бабата Лили од Финчли, Северен Лондон е во своите 90 -ти години и живее со оштетен слух што влијае на нејзината способност да комуницира преку телефон. Таа беше многу заинтересирана да остане во контакт со семејството и пријателите што не ги виде долго време поради нејзиното здравје и ограничувањата за СОВИД. Како и многу постари луѓе, таа има семејство на различни места на далечина, вклучувајќи ја и Норвешка.

Ова видео е направено на првиот ден од испитувањето на нашата Konnekt Насловни видеоснимки.

Еве што таа има да каже за тоа.

Плус наслови за читање усни

Hi Konnekt тим,

Мајка ми започна да го користи Konnekt Наслов на Видеофон пред околу 12 месеци и се покажа како непроценлив.
Мама има помалку од 5% слух и се потпира на слушен апарат и кохлеарен имплант. На Konnekt и дозволува да го прочита усниот разговор, како и да ги прима натписите.

Мама сега има сериозна деменција и се пресели во установа за нега на стари лица. На Konnekt видео-телефонот се пресели со неа и поставувањето беше непречено, потпомогнато од прекрасната поддршка од вашиот тим.

И покрај нејзината деменција, мајката смета дека видео-телефонот е лесен за ракување и тоа е одличен начин да остане во контакт со потесното семејство. Не може да бидеме повеќе благодарни за овој уред.

Со почит

- Мал Гримонд (син), Нов Јужен Велс Австралија.

Нада слави 93 години преку наслови за видеофон

Мислам дека нема торта што може да собере 93 свеќи!

Кога мама имала потешкотии да разбере нешто важно што медицинските сестри се обидуваат да и кажат, тие дури и се јавиле на видеофон додека е во нејзината соба за да може да ги прочита натписите за да се увери дека разбира.

Го направивме дури и годишниот медицински преглед преку нејзиниот видеофон. Беше прекрасно. Можев да ги видам РН и мајка ми и тие можеа да ме видат мене. Неверојатно.

Денеска мама има 93 годиниrd роденден и поради ограничувањата на Ковид не можев да одам во Канбера да славам со неа, но ѝ се јавив токму сега и пеев Среќен роденден. Беше толку прекрасно да се види нејзиното лице додека ми раскажуваше за забавата што ѝ ја приредија Боровите и да ги видам подароците што и ги дадоа луѓето.

Беше толку убаво што можев да ја споделам нејзината среќа на таков директен начин.

Ви благодарам многу Konnekt, Не можам да замислам како би се снашле ова многу тешко време без тебе.

— Карин (ќерка) во QLD Австралија за мама во Дикин ACT.

Нада ја покажа својата роденденска торта на нејзиниот 93-ти роденден кој го прослави над неа Konnekt Насловни видеоснимки

Насловите овозможуваат контакт со семејството

Само брза забелешка за да ве известиме за уредот и услугата што ја обезбедува Konnekt беше апсолутно извонреден, неверојатно професионален на целиот пат, но исто така пријателски и поддржувачки.

Оваа услуга значеше дека многумина од нас можеа да останат во контакт со баба ми во овие многу тешки времиња кога многумина од нас не можеа да патуваат за да ја видат лично.

Тоа предизвикуваше насмевка на нејзиното лице секој пат кога можеше да види една од нив Големи внуци на видео и тие неа. Навистина голема благодарност до вас и целиот тим.

- Џош Еванс, Мелбурн Австралија.

Суштински за лица со оштетен слух

Овој производ е од суштинско значење за мојата мајка со тешко слух да остане дома и да биде поврзана. Имала пукнатина на екранот и во рок од 6 часа повторно го изградиле нејзиниот персонализиран уред. Можевме да и го замениме во рок од 24 часа. Услугата од овој персонал и компанијата што ја прави надвор од сè што можеме да замислиме, драгоцена беше мајката што требаше да има нов екран.

Ти благодарам Konnekt и вашиот тим, ние сме ви должни.

Овој уред ѝ даде независност и поврзаност.

Искрено се

- Маргарет Скот во име на Енид Патерсон, Јужен Гипсленд, Австралија.

Енид со неа Konnekt Насловни видеоснимки

Најдоброто нешто што некогаш е измислено

<The Konnekt Титлови Видеофон> е најдоброто нешто што било измислено!

- Joy Long, Bethania QLD (Konnekt-Учесник во програмата „Telstra Captioning Videophone“).

Не може да функционира без овој телефон

До Konnekt Тим Би сакал да ви честитам за технологијата што ја развивте со видеофонот со наслови. Навистина го ценеше животот на мајка ми.

Таа овој месец има 91 година и не може да функционира без овој телефон поради тешко губење на слухот. Понекогаш може да слушне, но најчесто мора да се потпре на читањето на текстот.

Ви благодарам многу што ја одржувавте мајка ми поврзана со семејството и пријателите. Тоа е навистина неверојатен производ. Со почит

- Венди Њутн, Бризбејн QLD (Konnekt-Учесник во програмата „Telstra Captioning Videophone“).

Konnekt Титлови на видеофон - сведоштва од клиенти - Крис

Насловни повици на 104

Слушнете како мајката на Крис, со сериозно губење на слухот, користеше Видеофон со наслов за да разговара со семејството и пријателите - со натписи и, за време на видео повици, и со читање усни.

Достапно ширум светот

Konnekt има партнери за продажба/поддршка низ Австралија / Азија, Европа, Обединетото Кралство, Северна Америка, Нов Зеланд и Африка.

Земете цени

мени