Што велат другите

Што велат другите

Прочитајте подолу за сведоштва од здравствени истражувачи и клиенти.

Видете исто така коментари од индустриски професионалци и технолошки експерти.

Префрли се на: Медицински и здравствени, Азија / Јапонија, Австралија, Европа, Нов Зеланд, Северна Америка, Обединето Кралство, Повеќе видеа

Прегледи за видеофон – Медицина и здравје

Видеофон помага да се спаси животот на Judуди

Ако не беше за Konnekt видео телефон кој ми помага да ја визуализирам мајка ми, јас сум прилично сигурен дека мајка ми ќе умреше

- Шерил Колф, ќерка на yуди / пензионирана медицинска сестра

Yуди и ќерка Шерил

Лице в лице поврзано со пониска депресија

За постарите возрасни лица веројатноста за развој на симптоми на депресија постојано се зголемува како што се намалува фреквенцијата на лице-в-социјален контакт. Нашето истражување покажа дека таков ефект не постоел за телефонски, писмен или е-пошта. Што значи тоа? Социјалната изолација е лоша за вашето ментално здравје и редовни социјални интеракции лице в лице веројатно се одличен начин да се спречи депресија.

Проф Алан Тео, Д-р, м-р, доцент по психијатрија, универзитет за здравство и наука во Орегон

Усогласеност со хидратација и хигиена

Соодветната потрошувачка на вода беше огромен предизвик… Нејзиното лице само се осветлува кога ќе се јави… ја натерав да ми го прочита овој материјал

- Сенди Флорс, МН САД

Мајката на Сенди пие вода

Теле-здравје, мир на умот

Среќен што велев дека сите работи непречено и редовно го користат Videophone. Дојде при рака кога морав да му објаснам на мојот син 16 како да поставам нова машина за кислород и небулизатор на Нан ​​.. толку полесно со визуелни и аудио отколку што требаше да го направам преку телефон.

Благодарам многу, тоа ми донесе мир на умот и јас всушност го нарекувам Нан почесто бидејќи it's е полесно да зборува и да се релаксира во нејзината дневна и да разговара.

- Траци, Лејн Коув

Прегледи за видеофон – Азија / Јапонија

Деца во Виетнам и Австралија

Видов Konnekt во списание за сениори. Добро работи за мајка ми која е немоќна и има благ Алцхајмерова болест. Таа повикува син во Виетнам, јас во Квинсленд, сестра ми во Перт и разни внуци.

- Дон onesонс

Раката покажува кон 15-инчниот видеофон поставен на јапонски

Канагава Јапонија поврзана со Нов Зеланд

Ви благодариме што постојано ни нудите одлична услуга за да останеме поврзани; татко ми во Јапонија и јас овде.

- KH (тато во Кавасаки Јапонија)

Малезија, Сингапур, САД - Среќно семејство

Јас би сакал да ја искористам оваа прилика да им се заблагодарам на сите прекрасни Konnekt персонал за огромна помош што ти ја дале момците за да ни помогне да си го поставиме баба ми. Таа се чувствува повеќе поврзана што може да нè види, особено пра-внуците, кога и да се јавиме.

- Аманда Ц, Селангор Малезија (баба во Куала Лумпур)

Поврзано семејство во Шри Ланка

Би сакал да ја искористам оваа прилика да му се заблагодарам на тимот на Konnect за услугата што ја давате преку Konnekt видео телефон. Не може да се мери со пари. Имав можност да разговарам со мојот сакан брат Сунил секој ден (понекогаш повеќе од еднаш дневно). Сунил имаше можност да разговара со нас кога и да беше потребно. Мојот сопруг, моите деца кои живеат овде и моите други браќа и сестри кои живеат во Шри Ланка, исто така, ја користеа услугата секој ден, особено за време на заклучувањето на Ковид низ целиот свет.

Веќе информирав за вашата одлична услуга за моите пријатели овде и Шри Ланка и ќе продолжам да го правам тоа.

Ви благодариме повторно за одличната услуга што ни ја давате.

Со почит, 

- Сароја де Силва во Вантирна Австралија (брат Сунил во Шри Ланка)

Прегледи за видеофон - Австралија

Помалку загрижена, повеќе лична

Одлично беше што можев да разговарам лице в лице со мама и тато - особено кога тие биле болни, или не сум бил во можност да бидам таму толку многу. Се чини многу полично гледајќи ги нивните лица.

- Пречесниот Грег Алинсон, заменик на Свети Марко Кембервел

Нега на стари лица БУПА

Сакам да го гледам мојот син во Квинсленд, а одржувањето контакт со семејството и пријателите е многу полесно отколку мојот друг телефон. Големите копчиња на екранот на допир ме потсетуваат дека имам многу членови на семејството и пријатели низ Австралија на кои можам да им се јавам.

- Греам Кристи, жител, Мелбурн

Мостови на празнината, ми дозволува да се опуштам

Да се ​​биде во можност да го види тато го премостува јазот на живеење досега. Konnekt Видеофонот ви овозможува да се опуштам и да останам во контакт кога работам насекаде низ светот.

- Синот на Греам, Бризбејн

Помалку осамено, го надмина слабото слух

на Konnekt системот за видео телефони навистина му помогна на тато подобро да се поврзе со пријателите и семејството. Бидејќи станува глув, гледањето на повикувачот му помага да чита усни, јачината на звукот е посилен и тонот е појасен од обичниот мобилен телефон. Исто така, тој не треба да запомнува телефонски броеви! Едноставноста на системот му овозможува да биде повеќе поврзан со семејството и пријателите, намалувајќи го неговото чувство за изолација и самотија.

- Венди Винтерсгил, регистрирана медицинска сестра (РН), ќерка на Греам

Кликни за да се прочитајте ја приказната на Венди

Семејство со две Видеофони

Ви благодарам многу за вашата прекрасна услуга и помош во врска со видео-телефонот на мајката. Вашата комуникација, интеракции и следење го направија процесот толку лесен.

Беше многу трогателно гледање и слушање на реакциите и разговорот на мајка ми и тетка ми денес. Заради нивните здравствени проблеми, тие не се виделе неколку години. Растојанието во километри за нив го отежнува патувањето. Да ги видиме како ги допираат рацете на екранот и како дуваат бакнежи едни со други беше бесценето. Имате фантастичен производ!

- Хелен Н, грижлива ќерка / внука

Идеален за време на СОВИД и без раце

Нашето семејство е многу благодарно за Konnekt видео телефонски систем. Лесно е за користење и беше единствениот начин на кој повеќето од нашето семејство можеа да разговараат со нашата мајка во текот на минатата година. Една поради Ковид и две затоа што нејзините раце веќе не можеа да држат телефон од кој било вид со голем успех.

Ние сме толку благодарни на Konnekt за нивната прекрасна поддршка и професионална, брза услуга, помогнавте последната година од животот на нашите мајки да биде многу побогата. Цениме и благодариме.

- Алисе Андерсон, Пилбара WA / Аделаида СА

105 години стари

Мајка доби многу уживање од видео-телефонот. И стана точката на разговор во нејзината заедница. Areал ни е што не бевме свесни за тоа порано. Работењето на фиксниот телефон беше проблем што се обидувавме да го решиме веќе неколку години.

- Ноел Б, љубовен син на Лиела, Гленелг ВИЦ

Веќе гледате подобрувања

Воодушевен сум од вашиот иновативен производ и многу благодарен за подобрувањата што веќе ги гледам во Норма (таа има значителен когнитивен пад).

- Аманда Хил, ќерка, Маргарет Ривер WA

Среќно, одлична услуга

Видов огромна разлика во мојата баба откако инсталирав Видеофон во нејзината соба во нејзината установа за нега. Се чини дека е многу посреќна и порасположена отколку што сум ја видел одамна. Јас навистина можам да го видам влијанието што таа непосредна врска со нејзините најблиски ја направи целата разлика за неа. Контактот лице в лице што го обезбедуваат видео повиците е толку важно за некој што е во нејзина позиција. Да се ​​види таа насмевка на нејзиното лице кога зборуваме е фантастично. Ви благодарам Konnekt. Вашата услуга за клиенти е извонредна. Ви благодариме за прецизното внимание на деталите.

- Дина Јостен, внука, Тасманија

Konnekt Видеофон - твојата приказна

Поздрав, врати независност

Јуни сега ми викаат деновиве и нејзината целосна благосостојба се подобрила од вид ... ова given врати на независноста

- Дерек Клептон, волонтер за грижа за стари лица

Јуни ја нарекува внука Дин на нејзиниот еден допир Konnekt Видеофон

Лесен за употреба, ги осветлува нашите денови

Прекрасно е да се биде во можност да се видиме и покрај тоа што живееме меѓудржавно. Скоро е да се биде во иста просторија и времето на повиците ги осветлува и нашите денови.
Никогаш не помислив дека татко ми ќе може да користи систем за видео повици, но ако има посебна лесна за употреба единица со големи копчиња, тој може лесно да ме повика мене и другите членови на семејството.

- atонатан Л, Сиднеј

Помагање во надминувањето на инвалидитетот

Konnekt е одличен начин нашиот брат да остане во контакт со семејството. Тој навистина уживаше во тоа и брзо го совлада едноставното поставување и покрај неговите хендикепи и недостаток на компјутерско искуство. Поддршката за почеток беше голема помош.

- Елизабет Ричардс, Австралија

Дома за нега на заклучување COVID

Ви благодариме многу на вас и на тимот за вашата неверојатна работа и трпеливост за време на процесот на вклучување и пуштање во употреба на видеомафон на мајката - вие сте толку професионална и смирувачка организација. Мама е воодушевена што може толку лесно да контактира со нас и да ги види нашите лица. Воодушевени сме што можеме да ја видиме и да ги споделиме нашите животи надвор од нејзиниот дом за стари лица во овие необични времиња на Ковид. Таква удобност за сите, особено со оглед на 2-та заклучување на Викторија.

Да останете безбедни и добро.

- Габриел, ќерка, Мелбурн

Солзи радосници

Само што сакав да ти кажам мама беше толку возбудена од нејзините први повици, таа почна да плаче. Солзи на среќа, рече таа. Многу добра реакција од нашата мајка!
Оттогаш, таа нè за rвонуваше неколку пати, вклучително и јас утрово во 7. Се надевам дека новитетот ќе се смири наскоро.
Персоналот исто така го научи и беше многу импресиониран. Др.

- Ен-Мари „Ри“, ќерка на 89-годишната Хејзел, Твид Хедс Нов Јужен Велс

Мајка Хејзел на Ри е на шопинг

Прегледи за видеофон – Европа

германско семејство“Konnekts” на глобално ниво

Вашиот производ го смени животот на мајка ми во Германија, која сега може да ги види нејзините внуци во Австралија и низ целиот свет.

- Мајкл Мулер, посветен син

Заклучување: Дели оброци од далечина

Не можејќи повеќе да патува, тој се чувствува речиси депресивен знаејќи дека не може да разговара или да се гледа со семејството и пријателите во Србија Бугарија. Вие и вашиот тим овозможивте јас и мојот сопруг да бидеме во контакт дури и во овие заклучувања.

- Ирена Миjковиќ, сопруга

Грција

Konnekt Видеофон ја одржува врската помеѓу моите деца, јас и моите родители - растојанието сега помеѓу Европа и Аус е минимизирано. Толку лесно што со притискање на копче моите родители се во нашата дневна соба !!!! Чудесно!

Вашата помош е непроценлива; брзи, јасни и едноставни упатства, професионални. КВАЛИТЕТ!

Ви благодарам некогаш многу!

- Рут Влахос, Грција

Видете повеќе препораки за европски клиенти - Konnekt Европски партнер bildfon

Прегледи за видеофон - Нов Зеланд

Тато, 99, гледа внуци низ целиот свет

Производот е беспрекорен

Ви благодариме за одличната услуга и производ. Беше непроценливо.

Со почит

- Пол Фам. (Тато во Ваирарапа, Нов Зеланд)

Тато за време на меѓународен видео повик - страничен поглед - С

Јужен остров Нов Зеланд до Јапонија

Ви благодариме… Многу сме благодарни што го знаеме и го имаме вашиот видеофон помеѓу нас!

- „Торти“, Квинстаун, Нов Зеланд. (Тато во близина на Токио, Јапонија)

Прегледи за видеофон - Северна Америка

Видеофонот помага да се спаси уште еден живот

на Konnekt видеофонот е НЕВЕРОЈАТЕН како и целиот Konnekt тим! Мајка ми ја изгуби способноста да користи телефон поради деменција, но лесно можеше да го користи Konnekt. Беше благослов да се посети со неа (и нејзините даватели на нега) за време на заклучувањето. Моите сестри и јас можевме сите заедно да ги посетиме мајка ми и покрај километрите меѓу нас. Ова не само што го подобри квалитетот на нејзиниот живот, туку и ни овозможи да го оцениме нејзиниот статус.

За време на една од нашите посети, бевме сведоци на мозочен удар на мајка ми и можевме веднаш да интервенираме. На Konnekt видеофонот е буквално спасител!!

на Konnekt тимот беше исклучително корисен и го олесни користењето на видеофонот секаде каде што мајка ми беше префрлена во текот на процесот на рехабилитација. Ви благодарам, Konnekt! Зборовите не можат да ја изразат нашата длабочина на благодарност и висина на пофалби за генијалниот видеофон и вашата одлична услуга!

Со почит,
Линда Лоп, Флорида, САД

Џоан, мајката на Линда на повик на Skype од неа Konnekt Видеофон

Мајка сака да нè гледа

Konnekt беше многу корисна во премостувањето на времето помеѓу личните посети на мама. Таа сака да ги гледа лицата на мене и на другите сакани (во Канада и Австралија) кои се на голема оддалеченост.
Мама обично е супер непријатна околу секаков вид технологија, но Konnektкрајната едноставност го олесни мама да се движи лесно, достапно, па дури и забавно. Не можам да го препорачам доволно високо.

- Шон Вилан, посветен син

Преку ноќ, поддршка за лица со посебни потреби

Лицата со губење на слухот можат да користат знаковен јазик или визуелни картички за да комуницираат преку видеофоните, како со персоналот, така и со другите луѓе во нивната мрежа, како што се родители, пријатели и соседи.

- odyоди Д, развивач на асистивна технологија, општество за живеење во заедница, Ванкувер Канада

Независност, поддршка и пријателство

Видеофоните му овозможуваат на Крис и неговите пријатели лесно да разговараат меѓу нивните станови и да си помагаат едни на други користејќи ги нивните индивидуални способности и вештини, додека тие учат да бидат по независни.

- odyоди Д, развивач на асистивна технологија, CLS

Дом за нега во САД за време на пандемија

ЛОУ ... каков прекрасен ден сме поминале ... тоа е скоро како да ја посетивме собата на мојот сопруг во домот за стари лица ... заедно имавме виртуелен појадок, ручек и вечера. Него го посетија некои негови пријатели и јас бев во можност да им се заблагодарам на вработените кои влегоа во неговата соба. Сакам да бирам и да видам дека тој седи мирно, што ми го прави и денот помирен Y БЛАГОДАРАМ за овој прекрасен подарок за време на оваа инаку стресна пандемија. Ги надмина моите очекувања.

- Тили Фримен, северниот дел на Њујорк, САД (вљубена сопруга, 83)

Џек и Тили во Њујорк разговараат лице в лице преку Konnekt

Заканата од коронавирус е избегната

Кога мајка ми ќе види некој во позадина, таа се поздравува и тоа ги вовлекува во разговорот онака како што едноставно не добиваш со телефон. Разговорите се многу попривлечни, и затоа траат подолго.

Јас исто така го користев тоа за да и покажам на места што никогаш нема да може да ги види - градежните работи што се случуваат во нашиот стан, хокеј играта на мојот син. Само се префрлам на другата камера на телефон, шетам и раскажувам.

Јас сум навистина возбуден што го поставив ова кога го дадов предизвици на меѓународното воздушно патување веднаш. Јас се упатив кон Велика Британија во април, но сега нема да биде, и не чувствува толку разочарување за мајка ми како што би правело пред Konnekt.

- Адријан Кунзл, Њујорк, Соединетите Американски Држави (мајка во ОК)

Адријан К: Приказна за видеофон од САД и Велика Британија - неверојатен успех

Прегледи за видеофон – Обединето Кралство

Од Англија, низ целиот свет

Мајка ми е многу задоволна од Konnekt уред и успеа да ги види и разговара со сите внуци и внуците ширум светот за прв пат во текот на годината. Единствената поплака е дека требаше да ја откриеме многу порано.

- Роџер Барли, Вест Мидлендс, Англија

Тато на Велика Британија е регистрирано како слеп

на Konnekt Видеофонот ми дозволува да внимавам и да ја проверувам состојбата на татко ми, кој е во ОК (Корнвол). Бидејќи видеофонот има голем екран и е секогаш вклучен, татко ми може лесно да го користи без да бара некој друг таму, за да можам да го видам татко ми кога сакам.

- Бен Смарт, син во странство

Сигурен видео повик (Велика Британија)

Мојата свекрва во Велика Британија има потешкотии во слухот и меморијата. После долгогодишно пребарување за сигурен начин за контакт, го најдов Konnekt видео телефон.

Немавме проблеми со Интернет или врска и системот ни помогна да имаме доверба во тоа како таа оди.

- Проф. Алан Тејлор, потпретседател на австралиското општество за телехелестика.

Кликни за да се прочитајте ја приказната на Алан

Клиент JustSoCare, Обединето Кралство

Штотуку имавме Konnekt инсталиран за нашата мајка која има Алцхајмерова болест. Прави сè и повеќе отколку што се надевавме. Можеме да ја гледаме секој ден, како да сме во иста просторија со неа. На нашето семејство му дава таква удобност што можеме редовно да ја гледаме и да ја насмееме. Многу лесен за употреба, и за нас и за нашата мајка. Беше многу едноставно да се нарача и Just So Care беа многу професионални и корисни.   

Не можам да го препорачам доволно.

- Алисон Рајан Скривен, Хертфордшир, Обединетото Кралство.

Не можеше да се користи таблет (Велика Британија)

Неверојатно едноставно за инсталирање и употреба, дури и за баба со несигурни раце и каде користењето на нејзиниот iPad за комуникација со пријателите и семејството стануваше сè потешко. Сега видеотофонот го реши тоа, пријателите и семејството од далеку и широко низ Велика Британија, дури и оние во САД и Европа можат да ја нарекуваат .. Толку лесно и ефикасно исто така .. 

Правејќи голема разлика во чувството да бидете сами - ја загрижува и семејството знаејќи дека е добро. Брилијантна работа.

- offеф Хупер, Ворвикшир Велика Британија

Кликни за да се прочитајте ја приказната на offеф

Семејството на offоф повторно се обединува

Прегледи за видеофон - повеќе видео сведоштва

4 генерации

Погледнете како ayејн и нејзините слатки деца зборуваат за нејзиниот дедо и неговиот Видеофон.

Konnekt Видеофон - Сведоштво за клиентите - Џејн

Мајка во дом за нега - многу посреќно

Погледнете како Дерек објасни зошто неговата мајка е помалку осамена и што сака во нејзиниот Видеофон.

Konnekt Видеофон - Сведоштво за клиенти - Дерек

Идеален за постари лица или за губење на слухот

Керол О'Халоран: Зошто препорачувам Konnekt Видеофон за постари лица и титлови за видеофон за оние со оштетен слух

Керол О'Халоран - зошто препорачувам Konnekt Видеофон за постари лица

Достапно ширум светот

Konnekt има партнери за продажба/поддршка низ Австралија / Азија, Европа, Обединетото Кралство, Северна Америка, Нов Зеланд и Африка.

Земете цени

мени