Тимот

на Konnekt Тимот споделува страст за обезбедување уникатен производ и услуга, со огромна поддршка на клиентите, ширум светот.

Ние исто така сакаме одлично кафе. Тоа не е во нашата политика за вработување; едноставно се чини така.

нула

Карл Грим

Основач и извршен директор

Карл Грим е искусен бизнис лидер со успешна историја на надминување на технолошки предизвици и создавање на барани производи и услуги. Градењето неверојатно среќен тим кој ја сака својата работа е клучен за доброто управување.

Карл е фокусиран на клиентите, ужива позитивен изглед на животот и има репутација за чесност и интегритет пред сè.

нула

Johnон Накулски

Ко-основач и директор за маркетинг

Визијата за KonnektНаградуваниот Видеофон потекнува од борбата на Johnон да help помогне на неговата мајка да ја надмине деменцијата, да ја ублажи осаменоста и депресијата, да ги види внуците и да остане подолг во нејзиниот дом.

Johnон има страст за сите работи поврзани со здравјето и здравјето, има искуство со волонтерство во грижата за стари лица и е шампион за кориснички ориентиран дизајн.

Нотали носи Konnekt врв

Натали Алинсон

Office Manager

Натали првично се обучуваше како средно наставник и работеше во образованието седум години пред да се пресели во управувањето со канцеларијата. Таа сака да се организира и да работи со броеви, но исто така има страст за вмрежување на луѓе.

Искусен во бизнис администрација, HR, договори и повеќе, Натали твитови рими на нашите следбеници на социјалните медиуми и е добро позната во локалната заедница по нејзината доброволна работа во грижата за стари лица.

Прочитајте ги Приказна за основачите.

Приказната на Карл: Мојата мајка и технолошкиот стрес

Konnekt Видеофон - „Мајка ми и технички стрес“
нула

Иан Холанд

Архитект на системот

Ијан е познат во светот на видео и говорна технологија, успешен во водечките големи тимови и успешен во меѓународниот бизнис. Неговата работа постојано ги исполнуваше високите стандарди за сигурност на бараните клиенти, како што се корпорациите на Fortune 500.

Кога Јан не го решава невозможното, тој ја тренира кошарката и ужива во високо технички тим за спорт што го пронаоѓа радиото познат како лисинг.

Роберт Бодо

Роберт Бодо

Консултант за видеофон со титлови
Даршика Чатурведи, координатор за маркетинг

Даршика Чатурведи

Консултант за продажба / маркетинг

Даршика доаѓа Konnekt од Универзитетот во Нотингем, каде што создаде дигитална и печатена содржина. Даршика обожава да учи и им олесни на клиентите низ целиот свет да го откријат и нарачаат нашиот уникатен Видеофон.

Меѓу задачите за дигитален маркетинг, Даршика наоѓа време за спорт - особено крикет и бадминтон.

Даниел Грим

Техничар за поддршка
Костас Митропулос

Костас Митропулос

Техничар за поддршка

Линда Јанг

Јапонска поддршка за продажба и специјалист за титлови
Пано Митропулос

Пано Митропулос

Техничар за поддршка

Како наш најнов техничар за производство и поддршка, Пано гради, персонализира и поддржува видеофони и видеофони со титлови за нашите клиенти.

Пано студирал инженерство и деловен менаџмент на RMIT.

Трејси Хауард

Админ/книговодител

Со искуство во Канцелариска администрација и книговодство, Трејси помага да се задржи Konnekt работи непречено. Можеби ќе се најдете како разговарате со Трејси ако се јавите во нашите канцеларии.

Кога не ја посетува сопствената мајка во грижа за стари лица, Трејси ужива да чита и да шета, да посетува теретана и да поминува време со нејзиниот внук.

Чарви Виј

Чарви Виј

Дигитални

Чарви е дипломиран дипломиран бизнис од RMIT, специјализиран за маркетинг. Таа е искусна во дигитални и социјални медиуми, создавање содржина и услуги на клиенти. Нејзиниот пристап концентриран на клиенти гарантира дека нејзините содржини и идеи се корисни за крајниот корисник.

Чарви создаде веб-страници, објави на блогови и едукативен материјал за да им помогне на клиентите да најдат и разберат Konnekt производи.

Дејвид Боун

Дејвид Боун

Техничар за поддршка

Партнери, соработници, соработници

Честопати не бараат доверлива помош со финансирање на владата, избор на дом, пронаоѓање на даватели на услуги и избор на друга помошна технологија. Еве неколку од поединците и организациите кои ние многу ги почитуваме, кои ви ги препорачуваме за нивните услуги, нивните веб-базирани ресурси или нивните истражувачки трудови.

Кликнете на секоја слика за да дознаете како можат да ви помогнат.

Даниеле Робертсон, решенија за нега на ДР

Мојата цел е да ви помогнам да го пронајдете вистинското решение за нега што одговара на вашите потреби, желби и желби во најбрз можен рок.

Даниел може да ви помогне брзо да се движите во лавиринтот на владата за финансирање, да изберете реномиран давател на услуги и да ја преземе работата од управување со нега.

Даниеле Робертсон

DR Care Solutions, Австралија
Кристијан Валтер, билфон

Партнер за продажба и поддршка за Континентална Европа.

Ставање на Видеофон достапен за корисниците со екрански интерфејс на многу јазици, брза испорака од сервисниот центар во Виена - точно во срцето на Европа - и најдобра поддршка во класата обезбедена за време на европските дневни часови.

Кристијан Валтер

билдфон, Европа
Тара ДеБонд ЕССИ

Мојата цел е да понудам персонализиран совет и грижлива поддршка, да ви помогнам вам или на вашето семејство.

Исто така, можам да помогнам во обезбедувањето Интернет на секој во САД.

Тара ДеБонд

Environmental Sound Solutions Inc., САД

Виртуелен тим

Нашиот тим од локални и меѓународни партнери снабдуваат хардвер според нашите спецификации, развиваат софтвер Видеофон, дизајнираат нашата веб, персонализираат Видеофон за клиенти на повеќе јазици, обезбедуваат ИТ и Интернет услуга за поддршка и го демонстрираат и продаваат нашиот производ.

Konnekt има растечки список на партнери за продажба и поддршка во Америка, Австралијазија и Европа.

Ако сметате дека можете да ни помогнете да ги подобриме животите на стари лица лицата со хендикеп како ценет Konnekt партнер или препродавач, едноставно Контактирајте нѐ.

Достапно ширум светот

Konnekt има партнери за продажба/поддршка низ Австралија / Азија, Европа, Обединетото Кралство, Северна Америка, Нов Зеланд и Африка.

Земете цени

мени