Ajo që të tjerët po thonë

Ajo që të tjerët po thonë

Lexoni më poshtë për dëshmitë nga studiuesit dhe klientët e shëndetit.

Shih edhe komente nga profesionistë të industrisë dhe ekspertë të teknologjisë.

Shko te: Mjekësi dhe Shëndetësi, Azi, Australi, Evropë, Amerikë Veriore, Mbretëria e Bashkuar, Manaferra Video

Videotelefonat – Mjekësi dhe Shëndetësi

Videofoni ndihmon në shpëtimin e jetës së Judy

Nëse nuk do të ishte për Konnekt video -telefon që më ndihmon të përfytyroj nënën time, jam shumë i sigurt që mamaja ime do të kishte vdekur…

- Cheryl Kolff, Vajza e Judy / Infermierja në pension

Judy dhe vajza Cheryl

Ballë për Ballë Lidhur me Depresionin e Ulët

Për të rriturit e moshuar, probabiliteti i zhvillimit të simptomave të depresionit rritet në mënyrë të vazhdueshme ndërsa frekuenca e kontaktit social ballë për ballë zvogëlohet. Hulumtimi ynë tregoi se një efekt i tillë nuk ekzistonte për kontaktet me telefon, me shkrim ose email. Çfarë do të thotë kjo? Izolimi social është i keq për shëndetin tuaj mendor, dhe ndërveprime të rregullta ballë për ballë shoqërore ka të ngjarë një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar në parandalimin e depresionit.

Prof Alan Teo, MD, MS, Asistent Profesor i Psikiatrisë, Oregon Health & Science University

Pajtueshmëria me hidratimin dhe higjienën

Konsumimi adekuat i ujit ka qenë një sfidë e madhe… Fytyra e saj ndriçohet kur merr një telefonatë… Unë e kam lexuar këtë material për mua…

- Sandy Flohrs, MN SHBA

Mamaja e Sandit po pi ujë

Tele-Shëndeti, Paqja e Mendjes

I lumtur të them që gjithçka funksionon pa probleme dhe duke përdorur Videofonin rregullisht. Më doli në ndihmë kur më duhej t'i shpjegoja djalit tim 16 vjeçar se si të vendosja makinën e re të oksigjenit të Nanit dhe nebulizatorin ... aq më e lehtë me pamjen dhe audio sesa nëse do të më duhej ta bëja atë me telefon.

Faleminderit shumë, më ka sjellë paqe mendore dhe në fakt e thërras Nanin më shpesh pasi është më e lehtë për të që të flasë dhe të pushojë në sallën e saj dhe të ketë një bisedë.

- Traci, Lane Cove

Videotelefonat - Azi

Fëmijët në Vietnam dhe Australi

Unë pashë Konnekt në një revistë të moshuarish. Punon mirë për nënën time që është e dobët dhe ka Alzheimer të lehtë. Ajo thërret një djalë në Vietnam, mua në Queensland, motrën time në Perth dhe nipër e mbesa të ndryshme.

- Don Jones

Dora tregon videofonin 15 inç, i konfiguruar në japonisht

Malajzi, Singapor, SHBA - Familje e lumtur

Unë do të doja të përfitoja nga ky rast për të falënderuar të gjitha të mrekullueshmet Konnekt stafi për ndihmën e madhe që ju keni dhënë djemtë për të na ndihmuar që ta vendosim këtë për gjyshen time. Ajo ndihet më e lidhur duke qenë në gjendje të na shohë, veçanërisht stërnipërit, sa herë që ne i telefonojmë.

- Amanda C, Selangor Malajzi (gjyshja në Kuala Lumpur)

Familje e lidhur në Sri Lanka

Do të doja të përfitoj nga ky rast për të falënderuar ekipin e Konnect për shërbimin që ofroni përmes Konnekt video telefon. Nuk mund të matet me para. Kam pasur mundësinë të flas me vëllain tim të dashur Sunil çdo ditë (ndonjëherë më shumë se një herë në ditë). Sunil pati mundësinë të fliste me ne sa herë që kishte nevojë. Burri im, fëmijët e mi që jetojnë këtu dhe vëllezërit e motrat e mi të tjerë që jetojnë në Sri Lanka gjithashtu e përdornin shërbimin çdo ditë, veçanërisht gjatë bllokimeve të Covid në të gjithë globin.

Unë kam informuar tashmë për shërbimin tuaj të madh për miqtë e mi këtu dhe Sri Lanka dhe do të vazhdoj ta bëj këtë.

Faleminderit përsëri për shërbimin e shkëlqyer që na keni ofruar.

Ju faleminderit, 

- Saroja de Silva në Wantirna Australi (vëllai Sunil në Sri Lanka)

Videotelefonat - Australi

Më pak shqetësime, më shumë personale

Ishte e mrekullueshme të ishe në gjendje të flisja ballë për ballë me nënën dhe babin - veçanërisht kur ata ishin të sëmurë, ose unë nuk kam qenë në gjendje të isha aq shumë atje. Duket shumë më personale duke parë fytyrat e tyre.

- Reverend Greg Allinson, Vikar i Camberwell i Shën Markut

Kujdesi për të moshuarit BUPA

Më pëlqen të shoh djalin tim në Queensland, dhe të mbash kontakte me familjen dhe miqtë është shumë më e lehtë se telefoni im tjetër. Butonat e mëdhenj në ekranin me prekje më kujtojnë se kam shumë anëtarë të familjes dhe miq në Australi që mund t'i telefonoj.

- Graham Christie, banor, Melburn

Ura në Hendek, Më Lër Të Relaksohem

Të jesh në gjendje të shohësh babin e tejkalon hendekun e të jetuarit aq larg. Konnekt Videofoni bën të mundur relaksimin dhe qëndrimin në kontakt kur jam duke punuar kudo në botë.

- Djali i Graham, Brisbane

Më pak i vetmuar, e tejkaloi dëgjimin e dobët

La Konnekt sistemi i telefonit video ka ndihmuar vërtet babanë të lidhet më mirë me miqtë dhe familjen. Ndërsa po bëhet i shurdhër, shikimi i telefonuesit e ndihmon atë të lexojë, volumi i zërit është më i fortë dhe toni është më i qartë se një telefon celular standard. Gjithashtu, ai nuk ka pse të mbajë mend numrat e telefonit! Thjeshtësia e sistemit i mundëson atij të jetë më i lidhur me familjen dhe miqtë, duke zvogëluar ndjenjën e tij të izolimit dhe vetmisë.

- Wendy Wintersgill, Infermiere e Regjistruar (RN), vajza e Graham

Kliko për të lexoni historinë e Wendy -t

Familje me dy Video

Faleminderit shumë për shërbimin dhe ndihmën tuaj të mrekullueshme në lidhje me videofonin e nënës. Komunikimi, ndërveprimet dhe ndjekja juaj e kanë bërë procesin aq të lehtë.

Ishte shumë prekëse të shikoja dhe të dëgjoja reagimet dhe bisedën e mamasë dhe tezes time sot. Për shkak të çështjeve të tyre shëndetësore ata nuk e kanë parë njëri -tjetrin për disa vjet. Distanca në kilometra për ta e bën të vështirë udhëtimin. Të shohësh ata që prekin duart në ekran dhe i fryjnë puthje njëri -tjetrit ishte e paçmueshme. Keni një produkt fantastik!

- Helen N, vajza / mbesa e kujdesshme

Ideale gjatë COVID dhe pa duar

Familja jonë është e gjithë shumë mirënjohëse për Konnekt sistem video telefoni. Është e lehtë për t'u përdorur dhe ka qenë e vetmja mënyrë që shumica e familjes sonë ka mundur të flasë me nënën tonë gjatë vitit të kaluar. Një për shkak të Covid dhe dy, sepse duart e saj nuk mund të mbanin më një telefon të çdo lloji me shumë sukses.

Ne i jemi shumë mirënjohës Konnekt për mbështetjen e tyre të mrekullueshme dhe shërbimin profesional dhe të shpejtë, ju keni ndihmuar që viti i fundit i jetës së nënave tona të bëhet shumë më i pasur. E vlerësojmë dhe falenderojmë.

- Alyse Anderson, Pilbara WA / Adelaide SA

105 Vitet e Vjetra

Mami mori shumë kënaqësi nga videofoni. Dhe u bë pikërisht pika biseduese në komunitetin e saj. Na vjen keq që nuk ishim të vetëdijshëm për këtë shumë më herët. Funksionimi i linjës fikse ishte një problem që ne po përpiqeshim ta zgjidhnim për mjaft vite.

- Noel B, Biri i Dashur i Liela, Glenelg VIC

Tashmë Duke parë Përmirësime

Unë jam i kënaqur me produktin tuaj novator dhe shumë mirënjohës për përmirësimet që unë tashmë jam duke parë në Norma (ajo ka rënie të konsiderueshme njohëse).

- Amanda Hill, vajza, Margaret River WA

Lumturi, shërbim i shkëlqyeshëm

Unë kam parë një ndryshim të madh në gjyshen time që kur kam instaluar një Videofon në dhomën e saj në objektin e saj të kujdesit për të moshuarit. Ajo duket shumë më e lumtur dhe më e vendosur se sa e kam parë atë për një kohë të gjatë. Unë me të vërtetë mund të shoh ndikimin që lidhja e menjëhershme me të dashurit e saj ka bërë të gjithë ndryshimin për të. Kontakti ballë për ballë që ofrojnë thirrjet video është aq i rëndësishëm për dikë në pozicionin e saj. Të shohësh atë buzëqeshje në fytyrën e saj kur flasim është fantastike. Faleminderit KonnektMe Shërbimi juaj ndaj klientit ka qenë i jashtëzakonshëm. Faleminderit për vëmendjen tuaj të përpiktë në detaje.

- Deanne Joosten, mbesa, Tasmania

Konnekt Videophone - Historia juaj

Më e shëndetshme, fitoi pavarësinë

Qershori tani më thërret shumë ditë dhe mirëqenia e saj e përgjithshme është përmirësuar jashtë shikimit ... kjo i ka dhënë asaj pavarësinë e saj

- Derek Clapton, Vullnetar për Kujdesin e Moshës

June e thërret mbesën Deanne me një prekje Konnekt Videofoni

Lehtë për t’u përdorur, ndriçon ditët tona

Wonderfulshtë e mrekullueshme të jesh në gjendje të shohim njëri -tjetrin pavarësisht se jetojmë ndërshtetërore. Almostshtë pothuajse si të jesh në të njëjtën dhomë dhe koha në telefonata ndriçon të dy ditët tona.
Unë kurrë nuk kam menduar se babai im do të ishte në gjendje të përdorte një sistem video thirrjesh, por të kesh njësinë e veçantë të lehtë për t’u përdorur me butona të mëdhenj do të thotë që ai mund të më telefonojë me lehtësi mua dhe anëtarët e tjerë të familjes.

- Jonathan L, Sidnei

Ndihma për të kapërcyer aftësitë e kufizuara

Konnekt ka qenë një mënyrë e shkëlqyer për vëllain tonë për të qëndruar në kontakt me familjen. Ai e ka shijuar vërtet atë dhe ka zotëruar shpejt instalimin e thjeshtë për t’u përdorur pavarësisht aftësive të tij të kufizuara dhe mungesës së përvojës në kompjuter. Mbështetja për të filluar ishte një ndihmë e madhe.

- Elizabeth Richards, Australi

Shtëpi Kujdesi për Bllokimin e COVID

Faleminderit shumë ju dhe ekipit për punën dhe durimin tuaj të mahnitshëm gjatë procesit të krijimit të videofonit të nënës - ju jeni një organizatë kaq profesionale dhe qetësuese. Nëna është e emocionuar që është në gjendje të na kontaktojë aq lehtë dhe të shohë fytyrat tona. Ne jemi të kënaqur që jemi në gjendje ta shohim atë dhe të ndajmë jetën tonë jashtë shtëpisë së saj të kujdesit për pleqtë në këto kohë të pazakonta Covid. Një ngushëllim i tillë për të gjithë, veçanërisht duke marrë parasysh bllokimin e dytë të Victoria.

Qofshi të gjithë të sigurt dhe mirë.

- Gabrielle, vajza, Melburn

Lotë gëzimi

Thjesht doja t'ju thoja që mamaja ishte aq e emocionuar në telefonatat e saj të para sa filloi të qajë. Lotët e lumturisë, tha ajo. Një reagim shumë i mirë nga nëna jonë!
Që atëherë ajo na ka thirrur të gjithëve disa herë, përfshirë mua përsëri në 7 të mëngjesit. Shpresoj që risia të qetësohet së shpejti.
Stafi gjithashtu e mësoi atë dhe kanë qenë shumë të impresionuar. Tks.

- Anne-Marie "Ree", vajza e 89-vjeçares Hazel, Tweed Heads NSW

Nëna e Ree's Hazel bën pazar

Videotelefonat – Evropë

Familja gjermane”Konnekts” në nivel global

Produkti juaj ka ndryshuar jetën e nënës sime në Gjermani, e cila tani mund të shohë nipërit e mbesat e saj në Australi dhe në mbarë botën.

- Michael Mueller, djali i përkushtuar

Bllokimi: Ndan ushqimet nga distanca

Duke mos qenë në gjendje të udhëtojë më, ai ndihet pothuajse i dëshpëruar duke ditur se nuk është në gjendje të flasë ose të shohë familjen dhe miqtë e tij në Serbia Bullgari. Ju dhe ekipi juaj bëtë të mundur që unë dhe bashkëshorti im të jemi në kontakt edhe në këto mbyllje.

- Irena Miljkovic, gruaja

Greqi

Konnekt Videofoni mban lidhjen midis fëmijëve të mi, vetes dhe prindërve të mi- distanca tani midis Evropës dhe Aus është minimizuar. Aq e lehtë sa që me shtypjen e një butoni prindërit e mi janë në dhomën tonë të ndenjes !!!! E mrekullueshme!

Ndihma juaj ka qenë e paçmueshme; udhëzime të shpejta, të qarta dhe të thjeshta, profesionale. CILESI!

Faleminderit ndonjëherë kaq shumë!

- Ruth Vlahos, Greqi

Shihni më shumë dëshmi të klientëve evropianë — Konnekt Partneri evropian bildfon

Videotelefonat - Amerika e Veriut

Mami pëlqen të na shohë

Konnekt ka qenë shumë e dobishme në kalimin e kohës ndërmjet vizitave personale te mamaja. Asaj i pëlqen të shohë fytyrat e meje dhe të njerëzve të tjerë të dashur (në Kanada dhe Australi) që janë shumë larg.
Mami zakonisht është shumë e pakëndshme për çdo lloj teknologjie, por KonnektThjeshtësia ekstreme e ka bërë atë të lehtë, të arritshme dhe madje argëtuese për nënën për të lundruar. Unë nuk mund ta rekomandoj atë mjaftueshëm.

- Sean Whelan, Biri i Dedikuar

Mbështetje gjatë natës për banorët me aftësi të kufizuara

Individët me humbje dëgjimi mund të përdorin gjuhën e shenjave ose kartat vizuale për të komunikuar përmes videofonëve, si me stafin ashtu edhe me njerëzit e tjerë në rrjetin e tyre, si prindërit, miqtë dhe fqinjët.

- Jody D, Zhvillues i Teknologjisë Ndihmëse, Shoqëria e Gjallë e Komunitetit, Vankuver Kanada

Pavarësi, mbështetje dhe miqësi

Videofonët i mundësojnë Chris dhe miqve të tij të bisedojnë me lehtësi midis apartamenteve të tyre dhe të ndihmojnë njëri -tjetrin duke përdorur aftësitë dhe aftësitë e tyre individuale, ndërsa ata mësojnë të jenë më të pavarur.

- Jody D, Zhvillues i Teknologjisë Ndihmëse, CLS

Shtëpia e Kujdesit Amerikan gjatë Pandemisë

WOW ... çfarë dite të mrekullueshme kemi pasur ... është pothuajse si të vizitosh dhomën e burrit tim në shtëpinë e pleqve ... ne kemi pasur mëngjes virtual, drekë dhe darkë së bashku. Ai është vizituar nga disa nga miqtë e tij dhe unë kam qenë në gjendje të falënderoj stafin që kanë ardhur në dhomën e tij. Më pëlqen të telefonoj dhe të shoh se ai është ulur i qetë, gjë që e bën ditën time edhe më të qetë ... FALEMINDERIT për këtë dhuratë të mrekullueshme gjatë kësaj pandemie përndryshe stresuese .. Ajo i ka tejkaluar pritjet e mia.

- Tillie Freeman, në veri të Nju Jorkut, SHBA (gruaja e dashur, 83)

Jack dhe Tillie në Nju Jork duke folur ballë për ballë nëpërmjet Konnekt

Kërcënimi i koronavirusit u shmang

Kur mamaja ime sheh dikë në sfond ajo thotë përshëndetje dhe kjo e tërheq atë në bisedë ashtu siç nuk e merr me një telefon. Bisedat janë shumë më tërheqëse, dhe për këtë arsye zgjasin më shumë.

Unë gjithashtu e kam përdorur atë për t'i treguar asaj vende që ajo kurrë nuk do të jetë në gjendje t'i shohë - puna e ndërtimit që po ndodh në apartamentin tonë, loja e hokeit e djalit tim. Thjesht kaloj në kamerën tjetër në telefon, shëtis dhe tregoj.

Jam vërtet i emocionuar që e kam vendosur këtë kur e dhashë sfidat e udhëtimeve ajrore ndërkombëtare tani Unë po shkoja në Mbretërinë e Bashkuar në Prill, por tani nuk do të jetë, dhe nuk ndjehet aq zhgënjim për nënën time sa do të kishte bërë para Konnekt.

- Adrian Kunzle, Nju Jork, Shtetet e Bashkuara (nëna në MB)

Adrian K: Historia e videofonit SHBA-MB - Sukses i pabesueshëm

Videotelefonat – Mbretëria e Bashkuar

Nga Anglia, në të gjithë botën

Mamaja ime është shumë e kënaqur me Konnekt pajisje dhe ka arritur të shohë dhe të flasë me të gjithë nipërit dhe mbesat në të gjithë botën për herë të parë gjatë gjithë vitit. Ankesa e vetme është se duhet ta kishim gjetur shumë më herët.

- Roger Burley, West Midlands, Angli

Babai në Mbretërinë e Bashkuar është regjistruar si i verbër

La Konnekt Videophone më lejon të mbaj një sy dhe të kontrolloj gjendjen e babait tim, i cili është në MB (Cornwall). Meqenëse videofoni ka një ekran të madh dhe është gjithmonë i ndezur, babai im mund ta përdorë lehtësisht pa kërkuar dikë tjetër atje, kështu që unë mund ta shoh babin tim sa herë të dëshiroj.

- Ben Smart, bir jashtë shtetit

Video thirrje e besueshme (MB)

Vjehrra ime në MB ka vështirësi në dëgjim dhe kujtesë. Pas shumë vitesh kërkimi për një mënyrë të besueshme për të mbajtur kontakte, gjeta Konnekt video telefon.

Ne nuk kemi pasur probleme me internetin ose lidhjen dhe sistemi na ka ndihmuar të kemi besim se si po shkon.

- Prof. Alan Taylor, Zëvendëspresident Shoqëria Telehealth Australasian.

Kliko për të lexoni historinë e Alanit

Klient JustSoCare, Mbretëria e Bashkuar

Sapo kemi pasur Konnekt instaluar për nënën tonë që ka Alzheimer. Ajo bën gjithçka dhe më shumë nga sa prisnim. Ne jemi në gjendje ta shohim atë çdo ditë, është si të jemi në të njëjtën dhomë me të. Familjes sonë i jep një ngushëllim kaq të madh që mund ta shohim rregullisht dhe ta bëjmë të qeshë. Shumë e lehtë për t'u përdorur, si për ne ashtu edhe për nënën tonë. Ishte shumë e drejtpërdrejtë për të porositur dhe Just So Care ishin shumë profesionistë dhe të dobishëm.   

Nuk mund ta rekomandoj sa duhet.

- Alison Ryan Scriven, Hertfordshire, Mbretëria e Bashkuar.

Nuk mund të përdorte një tabletë (MB)

Çuditërisht e thjeshtë për t'u instaluar dhe përdorur, edhe për gjyshen me duar të dridhura dhe ku përdorimi i iPad -it të saj për të komunikuar me miqtë dhe familjen po bëhej gjithnjë e më i vështirë. Tani videofoni e ka zgjidhur atë, miqtë dhe familja nga mbarë Britania e Madhe, madje edhe ata në SHBA dhe Evropë mund ta quajnë atë .. Kaq e lehtë dhe me kosto efektive gjithashtu .. 

Bërja e një ndryshimi të madh në ndjenjën e të qenit vetëm - merr shqetësimin edhe nga familja duke e ditur që ajo është mirë .. Punë e shkëlqyer.

- Geoff Hooper, Warwickshire në Mbretërinë e Bashkuar

Kliko për të lexoni historinë e Geoff

Familja e Geoff ribashkohet

Videotelefonat – Më shumë Dëshmi video

4 Gjenerata

Shikoni Jayne dhe fëmijët e saj të lezetshëm duke folur për gjyshin e saj dhe videofonin e tij.

Konnekt Videophone - Dëshmi e klientit - Jayne

Mami në një shtëpi përkujdesjeje - Shumë më e lumtur

Shikoni Derek të shpjegojë pse nëna e tij është më pak e vetmuar dhe çfarë i pëlqen në videofonin e saj.

Konnekt Videophone - Dëshmi e klientit - Derek

Ideale për të moshuarit ose për humbjen e dëgjimit

Carol O'Halloran: Pse unë rekomandoj Konnekt Videophone për të moshuarit, dhe Captioning Videophone për ata me humbje dëgjimi

Carol O'Halloran - pse e rekomandoj Konnekt Videofon për të moshuarit

Merrni Çmimet

Menyja